Qualcomm Inc. (QCOM)
Son yenilənmə: 2026-10-21 22:05:20. Qiymətlər birja bağlandıqdan sonrakı ticarət üzrə ən son məlumatları əks etdirir. Səhm qiyməti məlumatları Massive-dən əldə edilir.
Xülasə
Qualcomm Inc. (QCOM) Radio və TV Yayım və Rabitə Avadanlıqları sektorunda fəaliyyət göstərir və NASDAQ birjasında siyahıya daxil edilib. Səhm hazırda $177.90 qiymətindədir, bazar kapitallaşması $185.30B, P/E nisbəti isə 20.26 təşkil edir. Son 52 həftə ərzində onun qiyməti $121.99 ilə $259.92 arasında dəyişib. Bu səhifədə onun son bazar göstəriciləri, qiymətləndirilməsi, qiymət tendensiyaları və şirkət məlumatları əks olunur.
Əsas bazar məlumatları
$185.30B | |
$177.15 | |
$259.92 | |
$20.25 | |
$175.71 | |
5.04M | |
12.02M | |
20.26 | |
$259.92 | |
$121.99 | |
2.04% | |
2001-09-27 |
Qualcomm Inc. (QCOM) Birja bağlandıqdan sonrakı səhm qiyməti
Qualcomm Inc. (QCOM) səhmləri, 2026-10-21 22:03:00 tarixinə olan məlumata görə, birjanın bağlanmasından sonrakı ticarətdə $177.48 qiymətinə satılır ki, bu da adi sessiyanın $175.71 bağlanış qiyməti ilə müqayisədə 1.01% ($1.77) yüksəlmə hərəkət deməkdir.
Birjanın bağlanmasından sonrakı ticarət investorların adi sessiya bağlandıqdan sonra QCOM üçün qiyməti necə müəyyənləşdirdiyini göstərir. Birjanın bağlanmasından sonrakı qiymət adi sessiyanın bağlanış qiymətinə nəzərən yuxarı mövqeyindədir və iş saatlarından sonra müsbətəhvali-ruhiyyəsinin olduğunu göstərir.
Qualcomm Inc. (QCOM) 7 günlük səhm qiyməti dəyişikliyi
Son yeddi gündə Qualcomm Inc. (QCOM) qiyməti $174.43 səviyyəsindən $177.90 səviyyəsinə hərəkət edərək 1.99% ($3.47) artım həftəlik dəyişiklik nümayiş etdirib.
Dövr ərzində səhm $168.84 ilə $180.78 arasında ticarət olunub. Son qiymət 7 günlük diapazonun yuxarı həddə yaxın həddindədir və bu, orta dərəcədə yüksəlmə olduğunu göstərir.
Orta gündəlik həcm 10.31 million səhm təşkil edib ki, bu da əvvəlki yeddi günlük dövrlə müqayisədə Yuxarı dəyişiklik deməkdir və daha yüksək ticarət aktivliyinə işarə edir.
QCOM 52 həftəlik qiymət mövqeyi
Diapazondakı mövqe: 40.5%
QCOM hazırda $177.90 səviyyəsində ticarət olunur və bu göstərici onun 52 həftəlik minimum $121.99 ilə 52 həftəlik maksimum $259.92 arasındakı diapazonun 40.5% həddinə uyğun gəlir. Bu faiz göstəricisi səhmin qiymətləndirilməsini və ya gələcək performansını deyil, onun 52 həftəlik ticarət diapazonundakı nisbi mövqeyini əks etdirir.
Qualcomm Inc. (QCOM) nədir?
Qualcomm simsələr və lisenziyaları ilə simsiz texnologiya inkişaf etdirir və smartfonlar üçün çiplər layihələşdirir. Şirkətin əsas patentləri CDMA və OFDMA texnologiyaları ətrafında fırlanır; bu, simsiz rabitədə standart olan və bütün 3G, 4G və 5G şəbəkələrinin əsasını təşkil edən texnologiyalardır. Qualcomm-un IP-si demək olar ki, bütün simsiz cihaz istehsalçıları tərəfindən lisenziyalanır. Həmçinin, firma dünyanın ən böyük simsiz çip satıcısıdır və demək olar ki, hər bir aparıcı qol telefonu istehsalçısına qabaqcıl prosessorlar tədarük edir. Qualcomm həmçinin smartfonlara RF ön uç modulları, eləcə də avtomobil və İoT bazarlarına çip satır.
Qualcomm Inc. məlumat
| Sənaye | Radio və TV Yayım və Rabitə Avadanlıqları |
| Əməkdaşlar | 52000 |
| Baş icraçı direktor | Cristiano Renno Amon |
| Təsis edilib | 1985 |
| Birja | NASDAQ |
| Şirkətin veb-saytı |
MEXC-də Qualcomm Inc. (QCOM) səhmlərini necə almaq olar
Şərtlərə uyğun investorlar MEXC RealStocks vasitəsilə real Qualcomm Inc. (QCOM) səhmlərini ala bilərlər. RealStocks hesabı açmaq, USDT köçürməsi etmək və ABŞ səhmləri üçün sifariş yerləşdirmək məqsədilə bu üç addımı yerinə yetirin.
Tez-tez verilən suallar (TTVS)
1.Bu gün Qualcomm Inc. (QCOM) səhminin qiyməti nə qədərdir?
2.QCOM bu gün yüksəlir, yoxsa enir?
3.Bazaröncəsi QCOM qiyməti nə qədərdir?
4.Birjanın bağlanmasından sonrakı QCOM qiyməti nə qədərdir?
5.QCOM hazırda ticarət olunur?
6.QCOM 52 həftəlik maksimum və minimum səviyyələrinə nisbətən hansı mövqedədir?
7.Qualcomm Inc. hansı sektora aiddir?
8.Qualcomm Inc. bazar kapitallaşması nə qədərdir və harada siyahıya daxil edilib?
9.QCOM P/E nisbəti və EPS baxımından necə qiymətləndirilir?
10.Qualcomm Inc. dividend ödəyirmi?
Daha çox ABŞ səhmini kəşf edin
Səhmləri axtarın
QCOM Səhm kalkulyatoru
QCOM səhm ilə ABŞ dolları arasındakı dəyəri təxmin edin.
QCOM səhmi - ABŞ dolları
1.00 QCOM səhm = 177.897 ABŞ dolları
Hesablamalar son əlçatan qiymət əsasında aparılmış təxminlərdir və yalnız məlumatlandırma məqsədi daşıyır.


